KONST / Litografier / Färglitografi 16186194
nr 1618 6194
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Signerad, numrerad 39/310. Färglitografi, bildmått: 41x49 cm, yttermått inklusive ram: 55x64 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
måndag 6 maj 2024
kl 19:03:31
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman